Кафедра комп'ютерної інженерії та інформаційних систем, Хмельницький національний університет
Кафедра комп'ютерної інженерії та інформаційних систем, Хмельницький національний університет

Міжнародна мобільність. Досвід студентки

Спочатку все здалося складним: я ще ніколи не жила у гуртожитку. Однак, Erasmus координатори та співробітники деканату допомогли вирішити всі проблеми

Аліна ГнатчукСтудентка освітньої програми Комп'ютерна інженерія

Деталі інтерв'ю

Привіт, мене звуть Аліна і я студента 4-го курсу спеціальності “Комп’ютерна інженерія”
Обмін Erasmus+ був у місті Бидгощ, Польща, а саме у Бидгощській політехніці. Це місто займає 8 місце по чисельності населення у Польщі та знаходиться неподалік Ґданська, та вже й не так далеко від кордону з Німеччиною.
Загалом, обмін тривав близько 5-ти місяців — від початку жовтня до середини лютого. Це була чудова можливість побачити та відчути як святкують Різдво у Європі.
Спочатку все здалося складним: я ще ніколи не жила у гуртожитку. Однак, Erasmus координатори та співробітники деканату допомогли вирішити всі проблеми: як оформити студентський, як отримати Pesel, де знайти розклад та аудиторії.
Завдяки проведеному тижню знайомства від університету я краще познайомилася з містом, відвідала екскурсією сусіднє містечко Торунь та навіть безкоштовно випила пива та з’їла піцу у місцевому пабі
Життя гуртожитку було неймовірно насичене, особливо вночі. Повен іноземних студентів: шалених іспанців, не дуже акуратних турків та дружелюбних італійців, які хвалять твою пасту та дивуються з гречки. Загалом, кожен тусується зі своїми — наша компанія складалася з українців та білорусів.
Умови були дуже комфортними: 3 електричних плити на кухні, душ та туалет на 4 кімнати (близько на 8-мох людей), 2 ліфти (дуже доречно, бо ми жили на 8-му поверсі). Інколи батареї гріли так, що доводилося їх час від часу скручувати на меншу температуру.

Інтернет у кімнатах лише провідний, краще мати з собою інтернет-кабель. Однак, якщо вам вдалося добре подружитися з Альфредом, адміністратором гуртожитку, ви у нього можете дістати абсолютно все.
Транспортне сполучення, особливо залізничне, дуже добре розвинене. Мені вдалося відвідати багато міст Польщі саме таким чином (для студентів діє знижка ~50%). Крім того, я змогла побувати в Дрездені, Німеччина. Тут у мене питали лише сертифікат про вакцинацію, ніяких перевірок паспорту на кордоні. Загалом, все дуже легко та просто, якщо подбати про все завчасно.
У Польщі мене здивувало найбільше 3 моменти, про які не слід забувати і вам.
По-перше, нумерація поверхів починається з 0. По суті, я жила на 8 поверсі, але по нумерації лише на 7.
По-друге, під час походу у магазин не всі цінники знаходяться під товаром. Буває й таке, що й згори. Тому на касі ви можете бути або приємно здивованими, або ні.
В неділю та свята майже нічого не працює. Максимум це магазин “Żabka”, який може бути дуже далеко (нам пощастило — шлях до “Жабки” не займав більше 10-ти хвилин). Виключення можуть становити кафе та ресторани в центрі міста та торгових центрах.
Це був неймовірний досвід, тому я гадаю, що ще раз залюбки б поїхала навчатися в іншу країну по програмі обміну.

Translate »