Захист лабораторних проектів з навчальної дисципліни “Веб-технології”

5.06.2020 р на кафедрі комп’ютерної інженерії та системного програмування ХНУ відбувся захист лабораторних проектів з навчальної дисципліни “Веб-технології”, розроблені мовою PHP протягом семестру студентами 1-го курсу бакалаврських освітніх програм “Комп’ютерна інженерія та програмування”, “Інформаційні системи та технології”, а також студентами-іноземцями, що навчаються на 1-му курсі англомовної освітньої програми “Комп’ютерна інженерія та програмування”. На захисті лабораторних проектів були присутні викладач навчальної дисципліни Павлова О.О., завідувач кафедри КІСП Говорущенко Т.О., доцент кафедри КІСП Лисенко С.М., а також запрошений гість з ІТ-індустрії – Senior Laravel Engineer компанії PolarMount, випускник спеціальності “Комп’ютерна інженерія” ХНУ Микола Якубина

Студенти представили цікаві креативні проекти, що було відзначено і присутніми викладачами, і паном Миколою.

Студентами було презентовано як особисті, так і командні проекти. Тематику для розробки вебсайту студенти могли обирати самостійно відповідно до своїх хобі, інтересів та вподобань.

Так, студентом групи КІ-19-1 Крижанівським Дмитром було розроблено сайт, який  придназначений для компаній, які, обєднані спільним колом професійних інтересів, наприклад, займаються веб-розробкою. Для реалізації фронтенду було використав мову розмітки HTML та мову стилів CSS, а для реалізації бекенду – скриптову мову JavaScript, клієнт-серверної взаємодії Ajax, мову PHP.

Так, студентом групи КІ-19-1 Копецьким Михайлом було розроблено інформаційний вебсайт про відому франшизу Анджея Сапковського «Відьмак», в контенті якого містяться короткі відомості про літературу жанру фентезі –  про книжки та романи, фільми та серіали та відеоігри, у вигляді таблиці.

Для розробки основної частини використовувалися HTML, CSS, JAVASCRIPT, для надання вебсайту адаптивності було використано технологію Bootstrap. Меню навігації виконано за допомогою  HTML та стилізовано за допомогою CSS. На головній сторінці присутні також бокси які відкриваються/закриваються демонструючи або приховуючи додаткову інформацію відповідно. Також присутня форма підписки із перевіркою коректності введення електронної пошти та форма авторизації. При вході як адміністратор можна переглянути перелік користувачів, які скористалися підпискою

Студент групи КІ-19-1 Гуцал Богдан розробив вебсайт із інформацією про відому відеогру GTA 5. За словами автора сайту, ця гра є однією з найпопулярніших на даний час. Вона за 3 дні принесла прибуток у розмірі 1 мільярда доларів. На сайті присутні декілька цікавих статей про історію розробки гри, а також відеоогляд. Основна частина сайту була написана з використанням HTML, CSS, JavaScript, Boоtstrap. Меню сайту було написане лише на HTML та CSS. На головній сторінці є можливість підписатися на новини сайту. Також є ще форма входу для адміністратора, який має можливість переглядати список підписників і розсилати новини.

Васильковський Ілля, студент групи ІСТ-19-1 розробив тематичний блог на тему альпінізму та гір. Головна сторінка виконана, використовуючи PSD-шаблон. Форма підписки, як і кабінет адміністратора написано за допомогою html, css, JavaScript, php з використанням технології адаптивного дизайну веб-сторінок  Вootstrap.

Студентка групи КІ-19-1 Гоба Каріна вважає себе фанаткою фентезі про Гаррі Поттера, тому її сайт був присвячений даній тематиці.

Кузьмін Андрій, студент групи КІ-19-1 – поціновувач творчості Стівена Кінга, тому розробив веб-сторінку, яка дозволяє об’єднувати однодумців та обмінюватись інформацією та ділитися враженнями від книг даного автора.

Ще два студенти Козлюк Сергій – КІ-19-2 та Козира Артур – ІСТ-19-1 не мали можливості продемонструвати свої проекти онлайн, тому записали відеоогляд розроблених ними вебсайтів з коментарями.

Також студентами-першокурсниками було представлено командні роботи – сайти, які було представлено для участі у конкурсі ІІМВ ХНУ 2020, а саме:

Студенти груп КІ-19-1,КІ-19-2 та ІСТ-19-1 Мачек Олександр, Кравчук Софія, Личак Давид, Кульбачний Владислав, Саід Артуа, Полтавська Валерія, Забавський Олександр працювали над розробкою двох сайтів – Park It Up – розумна парковка та KhmelCity – вебсайт із користувацькими сервісами м.Хмельницького, дизайн та функціонал яких було розроблено ними власноруч, взявши за основу ідеї та прототипи, розроблені під час участі у хакатоні UrbanHack 2019 у жовтні 2019 р.

Студенти групи Кіс-19-1 Шахрай Дмитро, Ровінчук Дмитро, Голубович Володимир, Коваль Артем для розробки вебсайту взяли за основу ідею їхнього власного стартапу Find IT – всеукраїнський ресурс, де можна обговорити будь-яке питання, зі зручним інтерфейсом, де можна обрати певне місто та певні категорії. Даний сайт було створено за допомогою Html, CSS, JS, jQuery, php, Yii2 framework з використанням шаблону MVC. Для роботи з базою даних було використано СУБД Mysql. Для відправки електронних листів користувачам – Google SMTP-сервер.

Також свої проекти представили студенти–першокурсники англомовної освітньої програми “Комп’ютерна інженерія та програмування” Bright Mapangera та Donhill AdimaWilliams.

Bright розробив інформаційний вебсайт FIFA для тих, чиїм хобі є футбол. Тут присутня галерея із світовими зірками футболу, останні футбольні новини, а також розклад футбольних матчів до кінця 2020 року.  Donhill присвятив свою веб-сторінку-блог найнезвичайнішим архітектурним рішенням за всю історію людства. Це повністю адаптивний багатосторінковий сайт, на якому у вигляді галереї з прокруткою можна побачити все – від пірамід та стародавніх храмів до сучасних споруд зі скла та бетону. Також на обох сайтах присутні форми підписки, розроблені із використанням технологій JavaScript, Ajax, jQuery та мови програмування  РНР для обміну інформацією між однодумцями.