Сьогодні, 11 листопада 2020 року, в рамках навчальних дисциплін ‘Методи розв’язування наукових задач комп’ютерної інженерії’ та ‘Теорія і проєктування комп’ютерних та кіберфізичних систем і мереж’ відбулась інтерактивна онлайн-лекція ‘Інтернет речей, доповнена реальність, штучний інтелект та революція в мистецтві‘ від 2-х цікавих спікерів: експерта галузі, завідувача кафедри комп’ютерних систем, мереж та кібербезпеки НАУ ‘ХАІ’, доктора технічних наук, професора, заслуженого винахідника України Харченка Вячеслава Сергійовича; засновника і головного редактора журналу ‘Картбланш’, митця Голембовської Олени Олександрівни – для здобувачів вищої освіти за освітньо-науковими програмами ‘Комп’ютерна інженерія’ 3-го (доктор філософії) рівня та ‘Комп’ютерна інженерія та програмування’ 2-го (магістерського) рівня ХНУ.
Лекцію відвідали також і бажаючі здобувачі бакалаврського рівня вищої освіти за ОП ‘Комп’ютерна інженерія та програмування’, ‘Інформаційні системи та технології’ ХНУ.
Професор Вячеслав Харченко розповів здобувачам про використання Інтернету речей, штучного інтелекту та доповненої реальності для еволюції в мистецтві та його інтерактивності. Також Вячеслав Сергійович акцентував увагу на можливості співпраці в цій галузі, на необхідності участі здобувачів вищої освіти в різномантіних хакатонах та стартап-батлах з такою або іншою тематикою, а також запросив студентів на планований стартап-батл.
Пані Олена Голембовська розповіла здобувачам про ідею створення “розумних” картин, які будуть підлаштовуватись під настрій та інтереси тих, хто їх переглядає, розповіла про процес створення картин з доповненою реальністю, а також продемонструвала (з використанням додатку Artivive) власні картини, які були опрацьовані з використанням доповненої реальності.
Під час та після лекції розгорталась цікава дискусія між здобувачами та спікерами, здобувачі вносили свої пропозиції щодо концепції “розумних” картин, давали назви картинам, розповідали про свої враження від побачених картин з доповненою реальністю.
Щиро дякуємо, Вячеслав Сергійович та Олена Олександрівна, за цікаву лекцію, за активну дискусію, за знайдений час, за величезний творчий посил, за надане натхнення!
Завжди раді нашій з Вами співпраці!
P.S. Наші спікери просили здобувачів та всіх зацікавлених взяти участь у дослідженні та надати Ваші назви для картин пані Олени. Це можливо зробити за допомогою Гугл-форми.