Участь у літній школі “Probability, Geometry and Machine Learning”

14-21 липня доцентка кафедри Ольга Павлова та студентка Валерія Швайко мали можливість взяти участь у літній школі “Probability, Geometry and Machine Learning”, організованій Міжнародним центром математичних досліджень в Україні, яка проходила в Українському католицькому університеті (УКУ), м.Львів.
 Школа познайомила учасників з задачами та техніками, які знаходяться на багатому перетині високовимірної ймовірності, опуклої геометрії, машинного навчання та оптимального транспортування. Четверо провідних дослідників, які працюють у цих напрямках, прочитали курси лекцій для учасників.
 🇨🇦 Авґусто Ґеролін (Університет Оттави, Канада) Почесний відвідувач ICMU по спільній програмі з Лондонським математичним товариством) будує мости між оптимальним транспортуванням та машинним навчанням
🇺🇸 Марк Рудельсон(Університет Мічигану, США) встановив основоположні результати, що поєднують високовимірну ймовірність і багатовимірну опуклу геометрію.
🇭🇺 Кароль Борочки(Інститут математики імені Альфреда Реньї, Угорщина) розвиває евклідову геометрію в широкому сенсі, і зокрема опуклу геометрію у вищих розмірностях.
🇵🇱Пьотр Наяр (Варшавський університет, Польща) працює на перетині теорії ймовірності та опуклої геометрії зі зв’язками з теорією інформації.

Також учасники школи мали нагоду прогулятися Львовом, відвідати львівську органну залу, оранжерею та ресторацію Шкотську, де свого часу збиралися члени львівського математичного товариства на чолі зі Стефаном Банахом.